Журналісти з усієї України пройшли посилену підготовку до висвітлення реформ в енергетиці та довкіллі

Оцініть статтю

  Поділіться Вашою думкою з нами

  [recaptcha class:recaptcha]

  29 листопада 2019 року експерти ЄС та ПРООН, а також журналісти національних економічних видань провели тренінг з основ журналістської роботи в секторах енергетики та довкілля.

  Учасники обмінялися досвідом про те, як правильно і цікаво висвітлювати події в зазначених секторах, розуміти і грамотно використовувати термінологію, орієнтуватися у законодавстві та знаходити потрібну інформацію.

  Організаторами тренінгу виступили проект Європейського Союзу та Фонду «Відродження» «Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію», а також проекти ПРООН «Ефективні рішення щодо розвитку співпраці для впровадження цілей сталого розвитку», «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля» за підтримки Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки, а також Швеції.

  Про ціни на газ, новий транзитний контракт і анбандлінг (відокремлення оператора ГТС від «Нафтогазу») з 1 січня 2020 року розповів експерт коаліції «Енергетичні реформи», директор з досліджень «ДІКСІ ГРУП» Роман Ніцович.

  Переглянути презентацію Романа Ніцовича

  Координаторка енергетичних програм Громадянської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко пояснила, чому Фонд енергоефективності в 2020 році не зможе покрити попит населення на енергоефективні проекти і як це змінити.

  Переглянути презентацію Тетяни Бойко

  У сфері електроенергетики експерт коаліції «Енергетичні реформи» Світлана Голікова розповіла, як саме новий ринок електроенергії ставить в центр уваги українця-споживача енергетичних ресурсів і яким чином українські ринки відрізняються від європейських.

  Переглянути презентацію Світлани Голікової

  Експерт коаліції «Енергетичні реформи», радник Міністра енергетики та довкілля України Ілля Полулях привідкрив завісу над викликами, які зараз переживає сектор відновлюваної енергетики в Україні.

  Редакторка відділу новин «Української енергетики», переможниця PRESSZVANIE в номінації «Енергетика» та конкурсу для журналістів Представництва ООН в Україні, Вікторія Ільченко представила практичні поради, як журналістові знайти сенсації в енергетиці.

  Експертиня проекту Представництва ООН в Україні Вікторія Яшкіна пояснила зміст та значення ключових екологічних реформ, які мають бути включені до порядку денного програм партій та депутатів.

  Про те, як висвітлювати питання зміни клімату та реформи в секторі довкілля розповіла медіатренерка, журналістка, лауреатка журналістських конкурсів на тему сталого розвитку і змін клімату Ольга Веснянка.

  Експертні висновки ґрунтуються на результатах регулярного моніторингу імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля. Учасники шести робочих груп є відповідальними за експертизу та надають найновішу інформацію про реформи та відповідні аналітичні продукти.

  До складу коаліції входять: громадська організація «ДІКСІ ГРУП», громадянська мережа «ОПОРА», всеукраїнська громадська організація «Енергетична Асоціація України», ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» та асоціація «Європейсько-Українське агентство».

  Результати регулярного моніторингу імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля, а також аналітичну записку «Створення нафтових резервів: годі зволікати» можна знайти на офіційному сайті коаліції «Енергетичні реформи» (http://enref.org/)