Незалежний оператор ГТС буде готовий до сертифікації до третьої декади грудня

Україна передала дорожню карту щодо виокремлення оператора ГТС з НАК “Нафтогаз України” як європейській, так і російський стороні

Незалежний оператор газотранспортної системи буде готовий до проходження сертифікації до 20-х чисел грудня 2019 року.

Про це на пресконференції за результатами тристоронніх переговорів між Україною, Єврокомісією та РФ щодо умов транспортування російського газу з 2020 року повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, повідомляє “Укаїнська енергетика”.

“У нас є чітка дорожня карта, де розписане кожне завдання. Вона передана як європейській, так і російській стороні. Одне з завдань – підготовка до сертифікації. Згідно з цією картою, ми виходимо на сертифікацію до 20-х чисел грудня”, – сказав Оржель.

За його словами, позицію щодо сертифікації оператора ГТС у рамках тристоронніх переговорів презентувала Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагадаємо, уряд оновив план анбандлінгу НАК “Нафтоагаз України”, згідно вимог Третього енергопакету. Оператором ГТС стане ПАТ “Магістральні газопроводи України”, які перейдуть з-під управління Міненергодовкілля до Міністерства фінансів України. Новий оператор ГТС має до 1 січня пройти сертифікацію у незалежної НКРЕКП та в Секретаріаті Енергетичної спільноти.

Очільниця Нацкомісії Оксана Кривенко раніше заявляла, що на розгляд заявки про сертифікацію нового оператора газотранспортної системи (ГТС) необхідно близько чотирьох місяців.

У червні Конституційний суд України визнав невідповідними певні частини закону про НКРЕКП Конституції України. Положення закону про НКРЕКП, що визнані неконституційними, втратять чинність лише з 31 грудня 2019 року. Суд врахував, що просто відміна частин закону спричинить правовий вакуум. На думку суду, за функціоналом комісія найближче до виконавчого органу влади, сфера діяльності якого перетинається зі сферою повноважень Кабінету міністрів. Проте незалежність комісії від уряду суперечить конституції.