Журналісти з усієї України пройшли посилену підготовку до висвітлення реформ в енергетиці та довкіллі

29 листопада 2019 року експерти ЄС та ПРООН, а також журналісти національних економічних видань провели тренінг з основ журналістської роботи в секторах енергетики та довкілля.

Учасники обмінялися досвідом про те, як правильно і цікаво висвітлювати події в зазначених секторах, розуміти і грамотно використовувати термінологію, орієнтуватися у законодавстві та знаходити потрібну інформацію.

Організаторами тренінгу виступили проект Європейського Союзу та Фонду «Відродження» «Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про асоціацію», а також проекти ПРООН «Ефективні рішення щодо розвитку співпраці для впровадження цілей сталого розвитку», «Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля» за підтримки Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки, а також Швеції.

Про ціни на газ, новий транзитний контракт і анбандлінг (відокремлення оператора ГТС від «Нафтогазу») з 1 січня 2020 року розповів експерт коаліції «Енергетичні реформи», директор з досліджень «ДІКСІ ГРУП» Роман Ніцович.

Координаторка енергетичних програм Громадянської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко пояснила, чому Фонд енергоефективності в 2020 році не зможе покрити попит населення на енергоефективні проекти і як це змінити.

У сфері електроенергетики експерт коаліції «Енергетичні реформи» Світлана Голікова розповіла, як саме новий ринок електроенергії ставить в центр уваги українця-споживача енергетичних ресурсів і яким чином українські ринки відрізняються від європейських.