Від Конкурсної комісії вимагають більшої відкритості при проведенні співбесід із кандидатами на посади членів НКРЕКП

Оцініть статтю
(оцінок: 1, середнє: 5.00 із 5)

Поділіться Вашою думкою з нами

Громадська організація «Союз учасників лібералізації газового ринку» написала відкритий лист на П. Порошенка, В. Гройсмана та А. Парубія з проханням посприяти тому, щоб Конкурсна комісія забезпечила повторні співбесіди з кандидатами, інтерв’ю з якими було проведено 5, 6 та 7 березня, через неповне дотримання процедури.

Зокрема, відкритому листі, копія якого є в розпорядженні «Української енергетики», зазначається, що співбесіди 5, 6 та 7 березня з кандидатами на посади членів Регулятора проводилися без відео- та аудіотрансляції в режимі реального часу. Це стало порушенням однієї з найважливіших умов конкурсу – відкритості.

Відповідно до Статті 8 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «засідання Конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань. Забезпечується відео- та аудіо- фіксація і трансляція у режимі реального часу засідання Конкурсної комісії на офіційних веб-сайтах Президента України та Верховної Ради України».

У листі стверджується, що відсутність аудіо- та відеозапису співбесід є серйозною підставою для оскарження результатів відбору кандидатів на посади членів Регулятора.

У свою чергу, секретар Конкурсної комісії С. Голікова у відповідь на лист зазначила: “Ця ГО [«Союз учасників лібералізації газового ринку» – ред.] не розділяє понять “прозорість” і “публічність” і вважає, що КК [Конкурсна комісія – ред.] діє у непрозорий спосіб. І не бачить різниці між засіданнями (порядок денний, протокол, рішення), які проводяться у публічний спосібЮ і процедурою власне конкурсного відбору – співбесідами, які проводяться під аудіозапис із повідомленням про це кандидата. Нагадую, що, відповідно до ст. 8 Закону про НКРЕКП “Забороняється незаконне втручання державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, політичних партій, громадських об’єднань, інших фізичних або юридичних осіб у діяльність Конкурсної комісії”.