Україна готова до можливої зупинки транзиту — Коболєв

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

На випадок провалу газових переговорів, Україна накопичила газ в сховищах та заключила контракт на постачання в першому кварталі 2020 року

Україна готова до провалу газових перемовин стосовно нового контракту з ПАТ “Газпром”, накопичила 19,6 млрд куб. м газу в підземних сховищах, а також підписала контракт   про реверсні поставки з Європи. Про це повідомив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, передає Reuters.

“Ми повністю впевнені, що Україна може забезпечити поставки газу… як мінімум протягом першого кварталу 2020 року”, — сказав Коболєв.

Окрім того, Україна прагне отримати від Росії значні виплати за використання своїх трубопроводів для транзиту російського газу до Європи, починаючи з 2020 року, але досі не отримала від Москви відповіді на цю пропозицію, додав Коболєв.

“Ми прагнемо до повного відшкодування всіх відповідних витрат”, — сказав керівник “Нафтогазу”. — “Ми не будемо тут розкривати цифру. Але ця цифра доволі висока”.

Нагадаємо, 19 вересня пройшов черговий раунд газових переговорів Єврокомісія-Україна-Росія. Російський міністр енергетики Олександр Новак назвав переговори “конструктивними, вперше за багато років”. Міністр енергодовкілля Олексій Оржель також відзначив позитив зустрічі, проте додав, що залишається ризик непідписання нового договору.

Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шевчович повідомив, що сторони погодилися, що майбутній контракт має базуватися на європейському законодавстві та правилах. Проте обсяги і ставки транзиту сторони обговорять на перемовинах в жовтні 2020 року.