Світові інвестиції у “зелену” енергетику в 2017 році сягнули 333,5 млрд доларів

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

За минулий рік загальна сума світових інвестицій у проекти «чистої» енергетики склала 333,5 млрд. доларів. Майже половина цієї суми (160,8 млрд доларів) була спрямована на сонячну енергетику.

На другому місці за розміром капіталовкладень – вітрова енергетика, в яку було інвестовано 107,2 млрд доларів. Трійку лідерів замикають «energy smart technologies»: йдеться про розвиток «smart grids» та електротранспорту, виробництво інноваційного енергоефективного обладнання, встановлення акумуляційних систем тощо. У цю сферу інвестовано 48,8 млрд. доларів. Такі дані наводить видання Bloomberg New Energy Finance.

Найбільший внесок у фінансування «зелених» проектів зробив Китай, інвестувавши 132,6 млрд доларів. Друге місце посідають США із 56,9 млрд. доларів у ВДЕ.

За словами Голови Держенергоефективності Сергія Савчук, ця статистика демонструє світовий тренд – розвиток «чистої» енергетики заради вирішення питань енергозабезпечення, досягнення енергонезалежності, а також зменшення шкідливих викидів для захисту навколишнього середовища. Слідує тенденції і Україна, зокрема вона співпрацює у цій сфері з Німеччиною, Данією і Фінляндією.

«Разом із МЗС Фінляндії та НЕФКО створюємо цільовий фонд з фінансування підготовки «зелених» проектів в Україні. Обсяг фонду становитиме 6 млн. євро», – підкреслив Савчук.