Народна сторінка (Випуск 2. Листопад 2017 року)

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

В нас буде достатньо газу і тепла навіть у випадку найхолоднішої зими, оскільки опалювальний сезон Україна почала із запасами газу на рівні майже 17 млрд кубометрів. Для порівняння, минулого року запаси на початок опалювального сезону були лише 14,7 млрд кубометрів.

 

Від постачальників газу відтепер можна вимагати грошові компенсації за порушення правил обслуговування. У жовтні набули чинності мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу. Нові правила говорять, що споживач має право на компенсацію, якщо постачальник за 3 дні не попередив про припинення чи обмеження газопостачання, за місяць не розглянув письмове звернення споживача, за 5 днів не усунув порушення (або принаймні надав обґрунтовану відмову).

 

Тим часом, на ринку газу досі відсутня конкуренція, а споживачі позбавлені можливості вільно обирати постачальника. Також затримується реформа “Нафтогазу”, –  Кабмін і менеджмент компанії не можуть дійти згоди про перелік активів, які мають бути передані новому оператору ГТС.

 

Українці зможуть через 15 років дихати чистішим повітрям. Ситуація із забрудненням атмосферного повітря в Україні є критичною – обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зростають. 8 листопада 2017 року Уряд схвалив Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок, робота над яким тривала вже декілька років.  План розрахований на період до 2033 року і дуже важливий в контексті можливості скорочення викидів в атмосферу шкідливих речовин – діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу.