Семерак презентував проект Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак презентував першу редакцію проекту Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

Презентація відбулася під час третьої конференції «Низьковуглецевий розвиток України», пише “Укрінформ” з посиланням на Урядовий портал.

“У цьому документі закладено довгострокове бачення переходу економіки країни на низьковуглецевий розвиток. Це передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням «зелених» технологій у всіх секторах економіки. Попереду непростий шлях інтеграції принципів стратегії у національні, регіональні та місцеві стратегії та системи розвитку», – зазначив міністр.

Семерак подякував партнерам Мінприроди, проекту USAID і профільному Комітету Верховної Ради за підтримку ініціатив міністерства в цьому процесі.

“Закликаю експертів долучитися до професійного і громадського обговорення Стратегії. Впевнений, що ефективна, глибока дискусія дасть можливість в результаті отримати якісний стратегічний документ»,- зазначив міністр.

Він додав, що ратифікувавши Паризьку кліматичну угоду,  Україна за короткий термін векторно змінила курс кліматичної політики і нині швидкими темпами рухається далі.

“Свідченням успішності цього процесу є винесення на громадське обговорення проекту Стратегії. Ми усвідомлюємо важливість переходу на низьковуглецевий розвиток, а також відповідальність за виконання своїх зобов’язань за глобальними кліматичними угодами», – зазначив Семерак.

Міністр переконаний, що Україна має поступово відмовлятися від викопного палива і почати інвестувати у відновлювальні джерела енергії. На його думку, це не лише прогресивний план світової спільноти, а й успішна  формула швидкого економічного зростання.