Саботаж реформи регулятора стимулює збереження “ручного” керування галуззю – експерти

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

На разі існує пряма загроза ручного керування енергорегулятором, тобто прийняття “правильних” рішень не на користь галузі, вважають експерти групи “Бізнес-клімат” коаліції “Енергетичні реформи”.

Про це йдеться в моніторинговому звіті про просування України у виконанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у сферах енергетики та довкілля за червень 2017 року.

“Справа в тому, що прийнятий у листопаді минулого року новий закон про НКРЕКП, не виконується у відповідності до встановлених термінів на перехідний період. Причиною є відсутність політичної волі у створенні Конкурсної комісії, що відбиратиме нових незалежних та політично незаангажованих членів Регулятора, а відповідальність за її створення лежить на Верховній Раді, Кабінеті Міністрів та на Адміністрації Президента,” – коментує Директор ЄУЕА Валентина Белякова.

Відсутність незалежного складу регулятора може призвести до повернення неконкурентних умов на енергоринках.

“Вплив відчують на собі всі споживачі електричної енергії, природного газу, тепла та водопостачання, оскільки тарифи і далі встановлюватимуться в регуляторному режимі, а не на основі ринкових механізмів, коли максимізується співвідношення ціни та якості,” – наголошує екперт DiXi Group Андрій Білоус.

На думку експертів, створення незалежного НКРЕКП сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні і стане позитивним сигналом для іноземних компаній. Це призведе до входження на українські енергоринки нових гравців, що призведе до росту конкуренції, а для споживачів це означатиме право обирати найбільш надійного та з найкращими ціновими пропозиціями постачальника енергоресурсів.

Моніторинг здійснюється в рамках проекту “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію” ставить за мету посилення ролі громадянського суспільства в адвокації реформ в енергетиці та пов’язаних секторах.

Моніторинговий звіт містить також глосарій – короткий опис актів законодавства ЄС у сферах енергетики та довкілля, які Україна має запровадити в рамках виконання Угоди про Асоціацію.

Завантажити звіт: Енергетичні реформи: огляд червня 2017 року