Реформа ринку електроенергії під загрозою зриву – заява коаліції «Енергетичні реформи»

Оцініть статтю
(оцінок: 4, середнє: 5.00 із 5)

Поділіться Вашою думкою з нами

22 жовтня 2018 року

Експерти коаліції «Енергетичні реформи» звертаються до Уряду, Верховної Ради та міжнародних партнерів із проханням звернути додаткову увагу на ситуацію довкола сертифікації Оператора системи передачі ДП НЕК «Укренерго», яка може призвести до зриву строків запровадження ринку електроенергії в Україні.

У новому ринку електроенергії Оператор системи передачі буде здійснювати диспетчерське управління та передачу електроенергії,, виконувати функції оператора балансуючого ринку, оператора ринку допоміжних послуг, адміністратора розрахунків, адміністратора комерційного обліку.

Для проходження сертифікації ДП НЕК«Укренерго» необхідно здійснити корпоратизацію шляхом перетворення у приватне акціонерне товариство зі 100% акцій у державній власності.

Законом «Про ринок електричної енергії» від 11 червня 2017 року визначено крайній термін подачі запиту на сертифікацію Оператора системи передачі ДП НЕК «Укренерго»  – 9 місяців від дати набуття чинності Закону, тобто 11 березня 2018 року. Цей строк вже сплив.

Водночас, з боку відповідальних органів влади відсутні сигнали про намір пришвидшити хід корпоратизації. Згідно заяв ДП НЕК «Укренерго», Комісією з реорганізації підприємства порушуються терміни погодження документації майнової оцінки та розгляд ключових документів. В результаті, подача заяви на сертифікацію Оператора системи передачі невиправдано відкладається на невизначений термін.

Вважаємо за необхідне не тільки не гальмувати хід корпоратизації, але і робити усі необхідні для цього заходи прозоро та із дотриманням законодавства України. ДП НЕК «Укренерго» є ключовим гравцем нового ринку електроенергії та головним виконавцем у проекті інтеграції з обʼєднанням енергосистем Європи ENTSO-E, який є край важливим для безпеки електропостачання.

 

Додаткова інформація:

Коаліція «Енергетичні реформи» здійснює публічний діалог зі споживачами, адвокатуючи позитивні зміни на ринку, виконує моніторинг виконання Україною зобов’язань у сфері енергетики, розвиває політичний діалог із зацікавленими сторонами, а також проводить освітні заходи для експертної спільноти і представників ЗМІ.

До складу коаліції входять аналітичний центр «Діксі Груп», Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля», Всеукраїнська громадська організація «Опора», асоціація «Європейсько-Українське Енергетичне Агентство». Також, експертами коаліції  є Уніговський Л.М., Голікова С.В.та Рябцев Г.Л.

Коаліція «Енергетичні реформи» створена в рамках проекту “Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію”, який здійснюється за підтримки Європейського Союзі та співфінансування Міжнародного фонду «Відродження».