Порошенко підписав Закон про приєднання України до IRENA

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Президент України Петро Порошенко підписав розроблений Держенергоефективності Закон України «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)».

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

«Реалізація цього Закону дозволяє Україні стати гідним гравцем на світовому ринку відновлюваної енергетики, покращити інвестиційний імідж, використовувати кращі практики та передові технології у цій сфері, і головне – використовувати ефективні механізми фінансування «зелених» проектів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

С.Савчук пояснив, що участь в IRENA (www.irena.org) відкриває для України можливість подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку (АDFD, http://www.adfd.ae) щодо отримання пільгових кредитів на проекти з відновлюваної енергетики (під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові співфінансування 50/50).

Також, приєднавшись до IRENA, Україна тісно співпрацюватиме з розвинутими державами з метою залучення інвестицій у вітчизняну відновлювану енергетику.

«Участь України в IRENA – це додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо перспектив фінансування проектів з відновлюваної енергетики України», – повідомив Голова Держенергоефективності.

Нагадаємо, що зазначений Закон України прийнято Парламентом 5 грудня цього року. За нього проголосувало 254 народні депутати України.