“Північний Потік-2″ не є проектом спільного інтересу – Єврокомісія

Європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер заявила, що ЄК не вважає “Північний Потік-2″ проектом спільних інтересів.

Про це Вестагер заявила на сьогоднішній прес-конференції у Брюсселі.

“Мої колеги, відповідальні за це (питання Північного Потоку – Ред.), дуже чітко заявили, що не бачать потреби у новій інфраструктурі щодо “Північного Потоку-2″. І в додаток до цього, колеги також чітко заявили, що Комісія підтримає транзит газу через Україну.

З легальної сторони цієї справи, стало зрозуміло, що Комісія не знайшла в цьому проекті те, що показало б, що проект “Північний потік-2″ є проектом спільних інтересів. Все це викликає багато занепокоєнь”, – заявила вона.

Вона також повторила слова глави Єврокомісії Жан-Клод Юнкера, який заявив, що ЄС потрібні проекти, які об’єднують, а не роз’єднують.

Нагадаємо, раніше віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що проект “Північний потік-2″ не отримає фінансування з боку Єврокомісії.

Єврокомісія хоче знизити залежність від Росії, яка постачає близько третини енергоресурсів.

Як відомо, проект “Північний потік-2″ передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Європейська правда