Під санкції США потрапила польська компанія-експортер вугілля з ОРДЛО

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Компанію пов’язують з екс-“заступником міністра енергетики ЛНР” Олександром Мельничуком.

Про це повідомляє “Дзеркало тижня”.

До нового санкційного списку США проти Росії потрапила польська компанія, що займається експортом вугілля з окупованих районів Луганської області, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Міністерства фінансів США.

Так, у ньому йдеться про те, що зареєстроване в польському місті Катовіце підприємство Doncoaltrade, пов’язане з Олександром Мельничуком. Сам Мельничук також потрапив під санкції.

У жовтні минулого року стало відомо про те, що найбільшим експортером вугілля з окупованого Донбасу в Польщі є компанія “Вугільні технології”, створена в травні 2014 року. Єдиним засновником “Вугільних технологій” у лютому 2016 року був ростовчанин Валерій Донсков. Проте пізніше серед власників компанії з’явилися В’ячеслав Дрюченко та Олександр Мельничук. Усі троє володіють по 33% статутного капіталу трейдера.

Також повідомлялося про те, що високоенергетичне вугілля з “ЛНР” постачає до Польщі компанія під назвою Doncoaltrade. А її головним акціонером також є Олександр Мельничук.

При цьому Мельничук деякий час обіймав посаду “заступника міністра енергетики” терористичної організації “ЛНР”. У санкційному списку США також вказується на те, що 53-річний уродженець міста Ровеньки Луганської області пов’язаний із терористичним угрупуванням “ЛНР”.

Нагадаємо, у п’ятницю, 26 січня, США розширили список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на яких поширюються санкції.

Зокрема, до нього потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів екс-президента-втікача Віктора Януковича “Газ-Альянс”, що належить Сергію Курченку, і російські компанії “Технопромекспорт” і “Силові машини”, які займалися поставками турбін Siemens в окупований Крим.