Оператори ГТС України і Румунії готують правила взаємодії після 2019 року

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Україна і Румунія ведуть активну підготовку до переходу на пряму взаємодію між операторами ГТС після завершення дії у 2019 році контракту між НАК “Нафтогаз України” та ПАТ “Газпром”.

Про це пише “Укрінформ” з посиланням на прес-службу ПАТ “Укртрансгаз”.

Як зазначається, перехід на пряму взаємодію між операторами ГТС можливий за умов приведення цього контракту у відповідність з українським та європейським енергетичним законодавством.

“На сьогодні ПАТ “Газпром”, посилаючись на положення діючого контракту, штучно блокує впровадження європейських практик і підходів на точках з’єднання української та європейської ГТС. Рішення цієї проблеми є однією з вимог української сторони в рамках розгляду справи у Стокгольмському арбітражі між НАК “Нафтогаз України” та ПАТ «Газпром”, – зазначили в “Укртрансгазі”.

З 1 липня по 1 вересня оператори ГТС України і Румунії проводили консультації з учасниками ринку щодо бізнесправил згідно з проектом прямої угоди про взаємодію для точки з’єднання між ГТС України і Румунії “Медіашу Ауріт / Теково”.

Отримано відповіді від п’яти компаній, що працюють або планують працювати на ринках природного газу України і Румунії, які привітали перспективу впровадження європейських правил на даній точці з’єднання.