Народна сторінка (Випуск 4. Січень 2018 року)

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Органи місцевого самоврядування отримали більше фінансових можливостей для розвитку соціальної сфери населених пунктів і районів, де відбуватиметься розвідка й видобуток вуглеводнів. З 1 січня 2018 року 2 % рентної плати від видобутку нафти й газового конденсату спрямовуватиметься до обласних, 2 % – до районних і 1 % – до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку природних ресурсів. Якщо видобуток здійснюватиметься на території об’єднаних територіальних громад, до їхнього бюджету має надходити 3 % рентної плати.

 

Національний банк України спростив правила продажу валюти юридичними особами. Раніше компанії не мали вибору, де продавати валюту, і були змушені робити це лише в банку, клієнтом якої вони є. Зі змінами НБУ, тепер продати валюту можна у будь-якому уповноваженому банку, що дає можливість обрати найкращі умови.

 

Громадськості все ще блокують доступ до  процесу розробки підзаконних актів у сфері енергоефективності, зокрема до законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про житлово-комунальні послуги» та «Про Фонд енергоефективності». Неодноразові звернення до Мінрегіону виявилися безуспішними. Лише кілька проектів нормативно-правових актів, зокрема щодо реалізації законів «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» були опубліковані на сайті Мінрегіону та НКРЕКП.