НАК очікує від Кабміну стратегії розвитку

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

НАК “Нафтогаз України” вітає призначення нової наглядової ради компанії та очікує від уряду наступних кроків, пов’язаних з просуванням реформ у газовому секторі.

Про це пише “Укрінформ”.

“Нафтогаз вітає призначення нових членів наглядової ради та відновлення її дієздатності. Перед компанією стоїть багато завдань, які можуть бути вирішені лише за наявності професійної наглядової ради, яка має належні кваліфікації та повноваження”, – заявив глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

За його словами, призначення членів наглядової ради є лише першим із кількох невідкладних кроків, які мають бути зроблені найближчим часом для успішного просування реформ у газовому секторі. Крім того, необхідними кроками є завершення виконання плану реформи корпоративного управління у повному обсязі з наступною передачею управлінських повноважень від уряду до органів управління компанії, а також затвердження урядом стратегії розвитку компанії та деполітизація ціни на газ.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні уряд на своєму засіданні затвердив новий склад наглядової ради НАК “Нафтогаз України”. До наглядової ради “Нафтогазу” увійшли: Клер Споттісвуд (Велика Британія), Брюно Лескер (Франція), Амос Хохштейн (США), Стів Хейсом (Канада), Олександр Гриценко, Сергій Попик та Володимир Демчишин (Україна).

Раніше рішенням від 10 листопада 2017 року Кабінет міністрів спростив процедуру призначення на посаду членів наглядової ради “Нафтогазу”. Попередній склад наглядової ради “Нафтогазу” було затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 квітня 2016 року №725. До нього входили: незалежні директори – Пол Ворвік, Чарльз Проктор та Маркус Річардс; від держави – тодішній перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Юлія Ковалів та екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

У квітні 2017 року зі складу наглядової ради звільнилась її голова Юлія Ковалів, у вересні три незалежних директори повідомили про відставку, обгрунтовуючи своє рішення згортанням реформ з боку уряду.