Коболєв розповів, як “Нафтогаз” готується до можливої зупинки транзиту

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Газотранспортна система відпрацьовє можливості роботи в реверсному режимі, а “Нафтогаз” шукає кошти для накопичення газу у сховищах

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв назвав переривання транзиту російського газу через Україну у січня 2020 року – “цілком ймовірним сценарієм” за сторон “Газпрому”. Про це він написав на своїй сторінці Facebook.

“Безумовно, ми цього (зупинки транзиту – ред.) не хочемо, але мусимо бути повністю готовими до деструктивних дій з боку Росії”, – говорить Коболєв.

У зв’язку з цим, він розповів про три напрями для мінімізації наслідків, в яких працюють АТ “Укртрансгаз” та “Нафтогаз”.

Зокрема, “Укртрансгаз” вже провів нараду диспетчерів, в ході якої пропрацював деталі організації роботи газотранспортної системи (ГТС) в реверсному режимі, який буде задіяний у випадку нульового транзиту. Також компанія проводить реконструкцію ГТС, в тому числі – компресорної станції “Бар”. За словами Коболєва, робота цієї станції важлива для стабільної роботи системи за нульового транзиту.

Окрім того, до підземних сховищ необхідно України закачати 20 млрд куб. м до зими. “За такої умови система працюватиме стабільно та гарантуватиме доставку газу всім споживачам”, – заявив Коболєв.

За його словами, така закупівля вимагає значних коштів від “Нафтогазу”, тому компанія потребує співпраці та підтримки уряду.

Нагадаємо, у 2019 році завершуються контракти між “Нафтогазом” та “Газпромом” про купівлю та транзит російського газу. На фоні будівництва “Газпромом” газопроводів в обхід української ГТС, існує ризик зупинки чи обмежень транзиту через Україну.