Імпорт газу з Європи до України досяг технологічного максимуму

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

З осені 2015 року Україна закупає газ лише на західному кордоні

Імпорт природного газу до України досяг 66,3 млн куб. м, що відповідає 100% технічних потужностей. Про це повідомив Сергій Макогон, керівник ТОВ “ОПЕРАТОР ГТС УКРАЇНИ”.

“Якби зараз у нас працювали європейські правила, то ми б могли зараз імпортувати 366 млн куб. м: 66 – фізично та ще 300 – віртуально, шляхом заміщення транзитних обсягів”, – вважає Макогон.

Він нагадав, що Україна не може використовувати всю свою інфраструктуру на кордоні, оскільки “Газпром” відмовляється застосовувати до неї європейські норми.

Макогон висловив впевненість, що з 1 січня 2020 року європейські правила будуть поширюватися на всі газовимірювальні станції (ГВС) на кордоні.

Нагадаємо, Україна почала закачку природного газу до сховищ з 5 квітня – ще до офіційного завершення опалювального сезону.

За словами голови правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва, до початку зими потрібно накопичити в сховищах близько 20 млрд куб. м газу. Коболєв вважає, що значні запаси газу знизять ризики, що виникають через можливу зупинку транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.

АТ “Укртрансгаз” – оператор магістральних газопроводів і підземних сховищ природного газу. Компанія є 100% “дочкою” державної НАК “Нафтогаз України”.