Енергоспівтовариство «загострює» справу проти України в галузі електроенергії

Оцініть статтю
(оцінок: 2, середнє: 5.00 із 5)

Поділіться Вашою думкою з нами

Секретаріат Енергетичного Співтовариства, надавши Україні аргументований висновок про невиконання правил розподілу транскордонної пропускної здатності та застосування цих правил для транзиту, зробив наступний крок до врегулювання суперечки.

Нинішня система в Україні не передбачає комерційного транзиту електроенергії з іншими учасниками Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Натомість лише одне державне енергетичне підприємство має право використовувати транскордонні потужності для транзиту. Це створює перешкоду для запровадження загальноєвропейського ринку електроенергії.

В аргументованому висновку Секретаріат підтримує поєднання розподілу транскордонної пропускної здатності з участю підприємств та функціонування оптового ринку електроенергії, що експлуатує лише один покупець. Секретаріат схвалює різні шляхи розподілу пропускної спроможності міжсистемної ЛЕП для експорту з одного боку та транзиту – з іншого, а також вимоги Міністерства затвердити подальше формування порушень законів Енергетичного Співтовариства.

Відповідно до Правил вирішення спорів, законно зацікавленим учасникам надано доступ до матеріалів справи.  Всі запити інформації в цьому випадку мають бути надіслані панові Дірку Бушле, юристу-консультанту та заступнику директора, за адресою dirk.buschle@energy-community.org, також варто посилатися на номер справи ECS-08/15.

Зважаючи на заяву Секретаріату та підтримку Консультативного комітету, Рада міністрів відповідно до положень Енергетичного Співтовариства встановила порушення України у справі ECS-01/12, яка стосується різного поводження українського законодавства з імпортом та експортом електроенергії.