Енергоспівтовариство схвалило модель створення нафтових запасів в Україні

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

Європейське Енергетичне співтовариство схвалило українську модель формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Про це  повідомила прес-служба Державного агентства резерву України з посиланням на курівника відомства Вадима Мосійчука, який виступав на 9 Нафтовому форумі, організованому ЕС у столиці Сербії, Белграді, пише “Укрінформ”.

“Ми довели, що Україна – відповідальний партнер та здатна виконувати взяті на себе зобов’язання. Більш того, учасники форуму відзначили, що документ був опрацьований досить детально та відображає не лише українські реалії, а й відповідає найкращим світовим зразкам та міжнародним нормам”, – наголосив Мосійчук.

Наступним кроком, за його словами, буде винесення на початку грудня проекту моделі МЗНН на розгляд та затвердження до Кабінету міністрів. Планується, що наприкінці грудня уряд узгодить модель, а в першому кварталі 2018 року буде розроблено проект закону України “Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів”.

“Дуже важливо, щоб проект закону був погоджений із Енергетичним співтовариством та відповідав би кращим практикам країн-членів Європейського Союзу. Це означатиме, що ми рухаємось в правильному напрямку, а реформи в енергетичному секторі грунтовні та послідовні. Тому, чим оперативніше ми підійдемо до вирішення цього питання, тим легше та швидше зможемо приступити, власне, до самого формування запасів. У тому, що нам це вдасться, до речі, в ЕС не сумніваються, а дуже позитивним моментом відзначають той факт, що до формування запасів в українському сценарії залучатимуться безпосередньо й учасники ринку”, – зауважив голова Держрезерву.