Чехи та словаки допомагатимуть Україні з ринком електрики

Оцініть статтю

Поділіться Вашою думкою з нами

До роботи Координаційного центру з імплементації Закону “Про ринок електричної енергії” при Кабінеті Міністрів України, залучено представників регулятора та оператора ринку Словацької Республіки, а також фахівців з Чехії, які займалися енергетичною реформою в Європі.

Європейські консультанти протягом цього року працюватимуть у тематичних підгрупах Координаційного центру, допомагатимуть, зокрема, у відпрацюванні нових правил роботи Оптового й Роздрібного ринку, технічно-програмного забезпечення Системного оператора та Оператора ринку, повідомляє Урядовий портал.

Також вони даватимуть консультаційну підтримку нормативній базі, напрацьованій НКРЕКП та ЦОВВ, і проведуть кілька навчальних програм для учасників ринку й громадськості.

Нагадаємо, Закон “Про ринок електричної енергії” прийнято в квітні минулого року. На його імплементацію відведено 2 роки. Ключову роль у  цьому процесі відіграє НКРЕКП. Їм – в рамках імплементації закону – належить розробити і прийняти 80% документів. 20% – це завдання НЕК “Укренерго”, ДП “Енергоринок” та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Вся нормативно-правова база, яка напрацьовується виконавцями, з’являється на сайті Координаційного центру із забезпечення впровадження нового ринку електричної енергії http://kc.er.gov.ua для обговорення з громадськістю.

Головою Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії є віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, співголовою – перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. Заступниками голови Координаційного центру визначено голову НКРЕКП Дмитра Вовка та міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.